Elma Canavarı – Elma'yı ısıran Canavar

iTunes ile iCihaz Yedekleme ve Yedekleri Geri Yükleme

Bir Apple cihazı sahibi olabilirsiniz fakat yedek almanız gerekiyor fakat yedek alamıyormusunuz? Yedekleme hakkında en ufak bir bilginiz bile yokmu? Bu makalemizde yedekleme nasıl yapılır, nasıl yedekler geri yüklenir bunu sizlere göstereceğiz.

Yedekleme yapmak sizin için her zaman kolaylık sağlar. Örneğin; telefonunuz kırıldı, çalındı, suya düştü ve benzeri şeylerde bütün bilgilerinizi bir başka iCihazınız varsa ona, yada yeni bir cihazınıza geri yükleyebilirsiniz. Hemde bu işlemi bir kaç adımda kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Şimdi gelelim yedeklemeye, ilk olarak programını buradan indirip kurunuz. Ardından cihazınızı USB kablosu ile birlikte bilgisayara takınız.

Ardından iTunes otomatik açılmaz ise, logosuna çift tıklayıp programı açınız. iTunes cihazınızı otomatik olarak tanımlayacaktır.

Ardından sol tarafta cihazının çıktığını göreceksiniz, cihazınızın üzerine sağ tıklayıp Yedekle(Back Up) seçeneğine tıklıyoruz ve belli bir süre bekleyip yedeklerimizi alıyoruz.

Yedekleri geri yüklemek içinse aynı yöntemi kullanıyoruz üzerine sağ tıklayıp Yedekten geri yükle (Restore from backup) seçeneğine tıklayıp yedeklerimizi cihazımıza tekrar yükleyebiliyoruz.

Basit bir kaç adım ile hem cihazımızı Yedekledik hemde Yedeğimizi Geri Yükledik :)

itunes 11 restore nasıl yapılır (39), ipad yedekleme (12)
Etiketler:
~ Google'da Ara
  • http://www.hasanbalta.com Hasan BALTA

    Yararlı :D