Elma Canavarı – Elma'yı ısıran Canavar

iPhone Şarj Rehberi

Bu makalede çoğu iPhone kullanıcısının şikâyeti olan şarj sorununu ele alacağız. Bu sarj sorununu aslında basit konfigürasyonlar ile çözebiliriz. Yapılması gerekenler şunlardır:

 

1.Arkaplanda çalışan servisleri kapatın!

Şarjınızı yiyen ana unsurlar: Geçen ay İstanbul’a giderken 8 saatlik yolda iPhone’nun şarjının bitmesinden çok korkuyordum. Üstüne üstlük sadece %85 şarjım vardı. Bu durum karşısında, tüm bağlantılarımı kapattım. (3G,Wi-Fi,Edge,Bluetooth) ve ekran parlaklığımı %50 yaptım. 8 saatlik yolculuk sonunda şarjım %58 olmuştu. Bu şaşkınlıkla, bu makaleyi ne zaman yazsam diye can atıyordum :) .Unutmayın şarj Jailbreak’den değil,arkaplanda çalışan bazı uygulama ve servislerden kaynaklanır.Bunun için Cydia’dan Kill Background’u öneriyoruz.

 

2.iPhone’nizin tam şarjını bitirin ve öyle şarj edin.

Apple’dan şöyle bir öneri var: En az ayda 1 kere iPhone’nizin şarjını bitirin ve şarja takın. Bunun sonucunda pil ömrünüz uzayacaktır.

 

3.USB 3.0’da iPhone’nin şarjı daha hızlı ve daha uzun oluyor.

Yeni bir teknoloji olan USB 3.0,daha hızlı veri aktarma marifeti gibi daha hızlı şarj etme gibi bir marifeti olduğunu öğrenmişte olduk. :) Ben iPhone’min prizini kaybettiğimden dolayı USB’de şarj ediyorum ve USB 3.0’da şarj ettiğim zaman daha hızlı oluyor. Telefon bekleme süresinde 3 gün’e kadar dayanabiliyor. Standart USB’de şarj ettiğim zaman 2,5 gün anca gidiyor. Her zaman yeni teknolojiler kullanın. :)

 

4.Alternatif uygulamalar ile iPhone’nizi planlı kullanın ve şarj yiyen unsuları öğrenin.

Alternatif uygulamalar ile iPhone’nizin ne kadar şarj yediğini, neler şarjınızı bitireceğini öğrenebilirsiniz.App Store’dan Battery ve 360Battery işinizi göreceğini düşünüyorum.

 

Battery

   

iPhone’nizin hangi uygulamanın kaç saatte çalışması sonucunda şarjının bitmesini gösterir. Buna göre belli oyun, müzik saatleri belirleyebilirsiniz. Bu programın ayrı güzelliği de Türkçe olmasıdır.

360Battery

 

Bu program şarj planınızı ve şarjınızın ne kadar sürede gideceği hakkında bilgiler verir. Ayrıca kaç saat şarj yapınca şarjınızın dolacağının da gösterir. Şarjınızın ömrü hakkında ipucular ve uyarılarda vermesi programın işe yararlığını gösteriyor.

Eğer şarjınız hakkında endişeler duyuyorsanız bu makale yardımcı olacağını umuyoruz. Telefonunuza yüklediğiniz hiçbir uygulama telefonunuzun şarjını yemeyeceğini de bildirelim. Tabi programınız arkaplan’da çalışıp bazı servisleri kullanıyorsa şarj yiyeceği kaçınılmaz bir gerçektir.

iphone 5 şarjı kaç gün gidiyor (200), iphone 5 şarjı ne kadar gidiyor (161), iphone nasıl şarj edilmeli (63), iphone 5 sarj ne kadar gidiyor (51), iphone 5 nasıl şarj edilmeli (49), iphone 5 şarj kaç gün gidiyor (33), iphone 5 kac saatte sarj oluyor (31), iphone 5 in şarjı nekadar gidiyor (30), iphone 5 şarjı hemen bitiyor (28), iphone 5 şarj çabuk bitiyor (27)
Etiketler:
~ Google'da Ara