Elma Canavarı – Elma'yı ısıran Canavar

iPad Pro 12.2″ ve 7mm İncelikle Gelicek!

Uzun zamandır konuşulan ve dedikoduları yayılmaya devam eden Pro hakkında yeni raporlar sunulmuş. Yeni raporda ’nun 12.2inç ekran boyutuna ve 7mm inceliğe sahip olacağı belirtiliyor. Bildiğiniz üzere ‘nın kalınlığı sadece 6.9mm. Yeni rapora göre iPad Pro, iPhone 6’dan sadece 0.1mm kalın olacağı belirtiliyor. Raporda diğer iPad’lerden farklı olarak hem üstte hemde altta hoparlör ve mikrofon bulunacağı belirtiliyor. Alttaki resimdede dikkatli bakıcak olursak üstte hoparlör olduğunu görebilirsiniz.

iPad Pro Çizim

Ayrıca cihazın yüksek bir olasılıkla tasarım olarak ’ye benzeyeceği belirtilmiş. iPad Pro’da iSight kamera, Lightning giriş ve Touch-ID sensörde bulunacak fakat yine safir ekran kullanılmayacağına dair bir bilgi bulunmakta. Ekran paneli olarak MacBook Air’in LCD Panelini kullanabileceği belirtilmiş. Daha önceki dedikodularda ekran boyutu 12.9″ olarak belirtilmişti ve çift hoparlöre sahip olacağına dair bir şey söylenmemişti. Bu sefer farklı iddaalar ile karşı karşıyayız.

Söylentilerden biride ’ın iPad Pro’nun çıkarmasının nedenlerinden biride Microsoft’un Surface Pro 3’ü çıkarması ve o tarz tablet bilgisayarları hedef alıp onlarla yarışacak olması.

Raporda iPad Pro’nun 2015’in üçüncü çeyreği tanıtılabileceğinden bahsedilmiş.

Bakalım bu rapordaki bilgilendirmeler ne kadar doğru çıkacak, heyecanla bekliyoruz.

>> iPad Pro sizce gerekli mi? Apple iPad Pro’yu çıkarır mı?

Etiketler:
~ Google'da Ara