Elma Canavarı – Elma'yı ısıran Canavar

iOS 6 İle iCihazınız Yenilenecek!

 • iOS
 • Haziran 11, 2012
 • 3.373 Okunma
 • 2 Yorum
 • Atilla Ersoy

Her gününüzü daha güzel yapmak için iOS 6 Size yeni özellikler sunuyor.

Her gününüzü daha güzel yapmak için 6 Size yeni özellikler sunuyor.

Apple Bugün Konferansında tanıttığı ile gerçekten büyük bir ses getirecek gibi.iCihazlarına ile birlikte 200’den fazla yeni özellik ekleyen Apple’ın bu sürümde en çok konuşulanlarından birisi de yeni oyuncağı olan Siri’ye getirdiği muhteşem yenilikler.Siri artık bize maçın kaç kaç olduğunu söyleyebilecek mesela Sabri reyiz ile Alex in kullandığı korner sayısını karşılaştırabilecek,bu cuma vizyona girecek filmleri söyleyebilecek hatta “Play Temle Run” dediğimizde bize Temple Run’ı açıcak ve bununla da kalmayıp Restoran Rezervasyonu,Sinema Bileti Alıcak Spor ile ilgili içerikleri Yahoo’dan sağlayan Siri’nin Ülkemizde Spor aktivitelerini başarıyla tamamlayıp altın madalyasını alacağını düşünmekteyim.Restoran ve sinema bileti ise iOS 7 baharına kalır gibi.

siri ios6

Ayrıca artık Siri bize “Sorry,I can’t Look for Restaurans in Turkey” demiyecek Dünya çapında location servisleri faal hale getirip yakınlardaki mekanlar için Siri’den tavsiye alabileceğiz.Siri’nin diğer yenilikleri ise Yeni iPad’e gelecek olması ve artık 15 Dil Bilmesi.

Facebook Entegrasyonu

Bildiğiniz gibi Fotoğraflarımızı Sosyal Ağlarda paylaşmak istediğimizde ilk iş olarak fotoğraflar uygulamasına başvurup orada Facebook’u göremeyince böyle bir şaşırırdık Sonra çıkıcaksın da,Facebook’u açıp upload ediceksin fotoğrafı.. Ölme eşşeğim ölme.. Ve Apple sesimizi duydu ’ya Facebook entegrasyonu getirdi.Artık iOS’daki uygulamalara Facebook ile giriş yaparken Facebook uygulamasına yönlenmemize gerek kalmıyacak,Fotoğraflardan fotoğrafımızı paylaşıp,Siri ile durumumuzu güncelleyebiğeceğiz.

Apple Store'daki uygulamaları ve iTunes'deki müzikleri beğenip arkadaşlarımızla paylaşabileceğiz.

Haritalar

iOS 6 ile birlikte gelmesi beklenen en önemli özelliklerden birisi de Haritalar uygulamasıydı.Apple Tarafından geliştirilen Haritalar uygulaması 3 Boyutlu ve Sesli Navigasyon özelliğini barındırıyor.Kullanıcılardan anonim olarak topladığı güzergah ve hız bilgileri sayesinde Trafik noktalarını belirleyip Trafikten kaçınmanızı sağlıyor.

Ayrıca Haritalar açıkken kilit ekranında kullanılabiliyor.

 3G ile FaceTime

Bildiğiniz gibi Facetime kullanıcıları birbirleriyle görüşmek istediğinde Wi-fi kullanmak veya jailbreakli cihazlarına Facetime Over 3G adlı tweak’i yüklemeleri gerekiyordu.

iOS6 ile beraber Facetime 3G üzerinden kullanılabilir hale getirildi.

Telefon

Telefon uygulamasında yapılan yenilikler sonucunda telefonu açamayacak durumda olduğunuzda yanlızca kaydırın ve kolayca kurtulun.

 

Ve bunlar gibi 200’ün üzerinde yepyeni bir özellik iOS 6 ‘da bizleri bekliyor.Developer hesabı olanlar cihazlarının UDID’sini kayıt ederek iOS 6 betayı kurup deniyebilirler.

ios 6 indir (451), ios 6 download (172), ios 6 (69), ios 6 yüklemek (18), ios 6 kurmak (14)
Etiketler:
~ Google'da Ara
 • Emrecan

  Acaba İOS6’da Facebookta durum güncellediğimiz zaman Blackberrylerde olduğu gibi “iPhone” ile Yazıcakmı ? Bir bilginiz varmı ?
  Saygılar

 • Gökhan

  ben test ettim facebook paylaşımlarında ios aracılığı ile yazmakta