Elma Canavarı – Elma'yı ısıran Canavar

Güncellenen Facebook ve Facebook Messenger Uygulamasını İnceliyoruz!

Geçtiğimiz günlerde Mark Zuckerberg’in profilinde duyurması ile haberini aldığımız güncellenmiş olan ve uygulamasını bu yazıda detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Hızlı ve yenilikçi!
Facebook’un sürekli yenilikçi bir site olduğunu biliyoruz. Facebook’un programında aynı şekilde yenilikçi bir şekilde tasarlanmış. Zaman Tüneline tamamıyla ayak uyduran programın yavaşlığından şikâyet eden kullanıcıları da dikkate alması iyi olmuş.

Programdaki yenilikler içinde en sevdiğimiz özellik, bir fotoğrafı açtığımızda üste kaydırma ile fotoğrafın kapanması ve kaldığımız yerden devam etmemiz gerçekten güzel bir özellik olmuş. Yeni durum göstermek için yavaşlayan ve eski gönderilerinde kaybetmesinden şikâyetçi olduğumuz bu durumda kalkmış.
Ayrıca Durum, Fotoğraf, Yerini Bildir gibi fonksiyonların olduğu menü değişip, güzel bir renge bürünmüş.

Uygulama Merkezi
Facebook’un uygulamalarının artık bir yerde toplandığı Uygulama Merkezi programda yer almış. Uygulama Merkezi içinde ayrı uygulama yapılabilir, ama şimdiden harika bir Uygulama Merkezi sayfası ile karşılaşıyoruz.

Yeni yüz ifadeleri gelebilir!
Güncel programı incelerken denk geldiğimiz yeni yüz ifadeleri, aklımızda Facebook’a yeni yüz ifadeleri mi gelicek? sorusunu oluşturmadı değil.

Son olarak diyeceğimiz şey, yeni güncellemede birden fazla yenilik yapılmasına rağmen hala Paylaş butonu eklenmemiş. Ancak programdaki bazı şeyler Facebook’un yenilenmeye gideceğini gösteriyor.

facebook yeni ifadeler 2012 (19)
Etiketler:
~ Google'da Ara
  • http://www.reisbilisim.com mecnun reis

    umarım faydalı olur